İqos Sigara Nedir?

Elektronik Sigara ülkemiz de uzun yıllardır popüler olan ve popülerliğini sürdüren Sigara bırakma yöntemlerinden biridir. İqos ise son dönemler de geliştirilmiş olan ve diğer Sigara modellerinden farklı bir çalışma sistemi olan modeldir.

Zararı %90 azaltılmış olan bu ürün direkt olarak ısı teması sağlanmadan kullanmakta olduğunuz Likit bazlı Kartus dediğimiz sistemi ile sağlıklı bir şekilde Sigarayı bırakmanızı sağlar. Maliyeti diğer modellerden biraz daha yüksek görünebilir ancak son yapılan araştırmalar sonrası en doğru sigara bırakma yöntemi olduğu görülmektedir.

İqos Sigara Nasıl Kullanılır:

iQos elektronik sigara ikinci nesil buharlaştırıcılara çok benziyor ancak fonksiyon bakımından daha farklırlar. standart E Sigara içerisinde bulunan likit ve aromayı kendiniz belirlediğiniz yerde yüksek sıcaklıklarda ısıtılan ama yakılmayan küçük Morlboro sigarası şeklinde gerçek tütün kullanılmaktadır.

iQos elektronik sigara çalışma mantığı HeatSticks olarak adlandırılan minyatür sigaralar, iQos ısıtmalı sistemin içerisine yerleştirilen Marlboroadlı sigaranın bir çeşidi olarak düşünebilirsiniz.Philip Morris International’ın japonya ve italya olmak üzere bir çok ülkede satış rekorları kırmış bir üründür.

IQOS nasıl çalışır?

IQOS , üç ana bileşene sahip bir tütün ısıtma sistemidir – ısıtılmış bir tütün ünitesi ( HEETS veya HeatSticks ), bir IQOS tutucu ve bir şarj cihazı.

IQOS kullanmak için  , bir tüketici ısıtmalı tütün ünitesini   elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtıcı içeren IQOS tutucuya yerleştirir.

Tüketici, ısıtıcıyı açmak için düğmeye basar ve daha sonra ısıtılmış tütün ünitesinin gerçek tadını çıkarmak için ısıtılmış tütün ünitesine çeker. Isıtılmış tütün ünitesi bittiğinde, tüketici onu tutucudan çıkarır ve daha sonra bir çöp kutusuna güvenli bir şekilde atılabilir. Gerektiğinde, tüketici tutucuyu şarj cihazına yerleştirerek şarj eder

  1. Isıtılmış  tütün birimi olup sigara, ısıtma için tasarlanmış benzersiz işlenmiş tütün tıkacı içerir. Tütün tapa, tütün yapraklarından yapılır, bunlar öğütülür ve tütün yapraklarına yeniden dökülen yaprak yapraklarına dönüştürülür. Bu tabakalar daha sonra kıvrılır ve bir tütün tıkacı haline getirilir.
  2. Tutucu ısıtılmış tütün birimi içine sokulmuş olduğu, bir elektronik olarak kontrollü bir ısıtma bıçağı ile tütün ısıtır. Bıçak aynı zamanda tütününü 350 ° C’ye kadar ısıtır, aynı zamanda tutarlı bir tat deneyimi sağlamak ve yanmayı önlemek için sıcaklığını izler. Ayrıca gerektiğinde kendini kapatan aşırı ısınma koruma mekanizmasına da sahiptir. Tutucu, ısıtılmış tütün ünitesine, ısıtma bıçağı üzerinden, altı dakika veya 14 pufluk (hangisi önce gelirse) verilir.
  3. Her ısıtılmış tütün ünitesi deneyiminden sonra, tutucudaki küçük pilin yeniden şarj edilmesi gerekir. Şarj  sahibine yaklaşık 20 kez şarj etmek yeterli enerji depolayan ve ev elektrik prizlerinin gelen şarj edilebilir büyük bir pile evler.
İqos Elektronik Sigara Nedir Özellikleri Nelerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir